435526-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Tierp: Delar och tillbehör till kopiatorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopiatorer MFP
Referensnummer: 2019-38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Tierps kommun upphandlar för Tierp, Älvkarleby, Knivsta, Heby och Östhammars kommun kopiatorer, kringutrustning och tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare, 48773100 Utskriftshanterare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen