435582-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Tält
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Lagertält (Saltupplag)
Referensnummer: SMF-2023-01973
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522530 Tält
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi frågar efter en leverans och montering av ett tält för ett saltupplag. Tältet är monterat på flexiblock/betongblock. Storlek är ca 15 meter x 30 meter med en höjd på totalt ca 8 meter inklusive flexiblocken. Flexiblockens höjd är ca 3,20 meter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45213260 Byggnation av förråd, 45217000 Byggnation av tälthallar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen