435593-2021 - ResultatSverige-Luleå: Konsulttjänster för marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Affärskommunikation
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avsåg att täcka Invest in Norrbottens behov av tjänster inom affärskommunikation, vilket innefattar marknadskommmunikation samt public affairs
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22900000 Diverse trycksaker, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens syfte var är att täcka Invest in Norrbotttens behov av tjänster inom Affärskommunikation - marknadskommunikation och public affairs.
Del nr: 2