435634-2023 - ResultatSverige-Västerås: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekter - nybyggnad och ombyggnad
Referensnummer: 202254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen omfattar utförande av arkitekttjänster inom beställarens verksamhetsområde som sträcker sig över hela Västerås kommun.
Upphandlingen består av två delområden:
Delområde 1, Arkitekter nybyggnad
Delområde 2, Arkitekter ombyggnad
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen