435815-2021 - ÄndringSverige-Höganäs: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster
Referensnummer: KS/2021/291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tolktjänster.
Inbjudan
Höganäs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Tolktjänster.
Upphandlingen avser tolktjänster för Höganäs kommun och det kommunala bolaget Höganäs Omsorg AB.
Ramavtal avses tecknas med tre (3) leverantörer, med rangordning som fördelningsnyckel.
Upphandlingens värde uppskattas till ca 1 MSEK per år.
Upphandlingens takvolym uppgår till 6 MSEK. Om avtalets omsättning når upp till eller överskrider takvolymen har Höganäs kommun rätt att säga upp ramavtalet med omedelbar verkan.