435862-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Steriliseringsprodukter.
Referensnummer: 1703445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av steriliseringsprodukter och emballage, så som packskynke, steriliseringspåse etc., för Region Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen