2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mission seat
Beskrivning: Detta uppdrag avser anskaffning av operatörsstolar för de av FMV nyanskaffade Learjet 60 flygplanen. Anskaffningen sker på uppdrag av FMV, T&E, Målflygsverksamheten.
Intern identifierare: 24FMVU2134
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34360000 Säten för civilflyg
Ytterligare klassificering (cpv): 34700000 Flygplan och rymdfarkoster, 34741000 Flygutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Missionseat
Beskrivning: Detta uppdrag avser anskaffning av operatörsstolar för de av FMV nyanskaffade Learjet 60 flygplanen. Anskaffningen sker på uppdrag av FMV, T&E, Målflygsverksamheten. Att anskaffa och installera nya operatörsstolar är av högsta vikt för att T&E ska kunna utföra den planerade verksamheten, eftersom de säten som nu finns i LR60, inte är utformade efter verksamhetens behov. De behöver därför bytas ut för att verksamhetens uppdrag ska kunna utföras.
Intern identifierare: Missionseat