Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handverktyg och småmaskiner
Referensnummer: BV 2019-0065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44510000 Verktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar mindre maskiner och handverktyg för skötsel och underhåll av Göteborgs Kyrkogårdar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser, 43812000 Sågutrustning, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta ramavtal omfattar mindre maskiner och handverktyg för skötsel och underhåll av Göteborgs Kyrkogårdar. Ramavtalet tillgodoser Göteborgs begravningssamfällighets behov av löpande anskaffning av upphandlade maskiner. Ramavtalet omfattar löpande avrop av handverktyg och småmaskiner såsom: motorsågar, röjsågar, häcksaxar, stångmotorsågar, snöslungor, grästrimmer, handgräsklippare, lövblåsmaskiner, åkgräsklippare och jordfräsar m.m. samt tillgång till reserv- och slitdelar till dessa.