2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av säkerhetsteknik
Beskrivning: Täby kommun och Täby Fastighets AB inbjuder entreprenörer att lämna anbud i upphandlingen av säkerhetsteknik. Ramavtal kommer att tecknas med två entreprenörer. Upphandlingen omfattar följande två områden: 1. Service och underhåll 2. Projekt Anbud ska lämnas för båda områdena. Områdena utgör inte separata anbudsområden eller delkontrakt utan kommer att utvärderas och tilldelas gemensamt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35113000 Säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129373:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 35125300 Övervakningskameror, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315100 Eltekniska installationer, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning, 98395000 Låssmedstjänster