435955-2019 - ÄndringSverige-KRISTIANSTAD: Plastprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pappers- och plastprodukter
Referensnummer: 2019-O000999
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19520000 Plastprodukter - AB18
II.1.4.
Kort beskrivning
Pappers- och plastprodukter innehåller följande typer av produkter:
— Kost och servering så som bägare, bestick, tallrikar mm,
— Torkpapper så som hushållspapper, toalettpapper mm,
— Säckar och påsar
— Servetter och dukar
— Skyddskläder så som skoöverdrag, haklapp mm.