435959-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Hörseltekniska hjälpmedel (Sydöstra-J)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHörseltekniska hjälpmedel (Sydöstra-J)
BeskrivningUppdraget avser olika typer av hörseltekniska hjälpmedel för Sydöstra sjukvårdsregionen såsom portabel slinga, olika typer av halsslingor, kommunikationsförstärkare, varseblivning och kommunikationssituationer för mindre samtalsgrupp, större mötesgrupp och undervisning/klassrumsmiljö.
Intern identifierareRJL 2023/3520
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32552160 Telefoner för hörselskadade, 33180000 Funktionellt stöd, 33185000 Hörapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGENERELL DEL