435963-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Uppsala: Reparation och underhåll
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service contract Electron Beam Lithography tool
Referensnummer: UH 2021/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Myfab – Uppsala at Department of Materials science and engineering at The Ångström Laboratory intend to purchase a service contract for the existing Electron Beam Lithograph (EBL).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen