Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsmeddelande - Inbjudan till digital leverantörsdag
Referensnummer: RS 20XX/XXX
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna annons är ett förhandsmeddelande. Region Gävleborg och Framtidsbygget bjuder in till en digital informationsträff för att presentera Framtidsbygget och kommande upphandlingar inom Framtidsbygget och Region Gävleborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45215120 Byggnation av specialvårdsbyggnader, 45215140 Byggnation av sjukhusinrättningar, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Presentation av kommande upphandlingar inom Framtidsbygget och Region Gävleborg