436058-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dieselreningsanläggning.
Referensnummer: 17/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42912000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vätskor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal avseende dieselreningsanläggning.Portabel anläggning med hög tillförlitlighet.
Anläggningen ska rena diesel från partiklar och vatten och ska ha en reningskapacitet om 40 liter per timma.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42910000 Destillations-, filtrerings- eller rektifikationsapparater, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen