436063-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Anestesi och intensivvård förbrukningsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnestesi och intensivvård förbrukningsmaterial
BeskrivningUpphandling av förbrukningsmaterial inom område anestesi och intensivvård, såsom syrgasgrimmor, masker, nebuliseringsset, sugkatetrar, slangset, endotrakeal-, näs- och svalgtuber osv, för såväl neonatal-, barn- samt vuxenvård.
Intern identifierare2023-O000259
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33171000 Instrument för anestesi och återupplivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation
BeskrivningUpphandlingen avser förbrukningsmaterial inom område anestesi och intensivvård, såsom syrgasgrimmor, masker, nebuliseringsset, sugkatetrar, slangset, endotrakeal-, näs- och svalgtuber osv, för såväl neonatal-, barn- samt vuxenvård.
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33171000 Instrument för anestesi och återupplivning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter