Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltider och matlådor
Referensnummer: RK 2021/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillagning och leveranser av måltider och matlådor till äldreomsorg, daglig verksamhet, gruppbostad och hemtjänst i Rinkeby-Kista stadsdel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen