Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pistmaskin Bocksliden.
Referensnummer: UH-2017-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen upphandlar ett kontrakt för köp och leverans av en pistmaskin. Kontraktet innefattar även service av fordonet. Omfattningen i sin helhet beskrivs i anslutande bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 42000000 Industrimaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen