Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: 2019KS/0801
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Rekryteringstjänster till Värmdö kommun. Upphandlingen omfattar medarbetare och chefer på olika nivåer, dock ej kommundirektör, VD, annan direktör, kontorschef eller motsvarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
IT
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rekryteringstjänster inom området IT
HR
Del nr: 2
Rekryteringstjänster inom området HR
Ekonomi
Del nr: 3
Rekryteringstjänster inom området ekonomi
Tillväxt, stadsbyggnad mfl
Del nr: 4
Rekryteringstjänster inom området tillväxt, stadsbyggnad mfl.
VA och drift
Del nr: 5
Rekryteringstjänster inom området VA och drift
Skola och förskola
Del nr: 6
Rekryteringstjänster inom området skola och förskola
Vård och omsorg
Del nr: 7
Rekryteringstjänster inom området vård och omsorg
Upphandling
Del nr: 8
Rekryteringstjänster inom området upphandling
Social omsorg och stöd
Del nr: 9
Rekryteringstjänster inom området social omsorg och stöd
Utredare, statsvetare, jur mfl.
Del nr: 10
Rekryteringstjänster inom området utredare, statsvetare, jur mm.
Kontor och administration
Del nr: 11
Rekryteringstjänster inom området kontor och administration
Kommunikation
Del nr: 12
Rekryteringstjänster område kommunikation