2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd till projektchef infrastruktur.
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster stöd till projektchef infrastruktur med ansvar för mark-, anläggning-, infrastruktur- samt gata- och VA- projekt.
Intern identifierare: 26/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000