Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus-, sand-, krossprodukter och matjord
Referensnummer: UH-2017-232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa Karlshamns kommuns, Karlshamns Hamn AB's, Karlshamn Energi AB's och Karlshamnsbostäder AB's behov av Grus-, sand-, krossprodukter och matjord under avtalstiden.
Uppdraget omfattar beställarnas behov av grus-, sand-, krossprodukter och matjord för arbeten i egen regi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktgrupp 1. Grus och sand
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktgrupp 3. Jord
Del nr: 3