436299-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressionsstrumpor, på och avtagningshjälpmedel samt kompressionsutrustning
Referensnummer: DNRGS170477
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av: Kompressionsstrumpor, på och avtagningshjälpmedel samt kompressionsutrustning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18315000 Strumpor, 33180000 Funktionellt stöd, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen