436318-2016 - ResultatSverige-Kungsbacka: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltsbeläggning och mindre anläggningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser asfaltsbeläggning och mindre anläggningsarbeten i Kungsbacka kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233140 Vägarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.