Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personalförmån, IT-utrustning genom löneväxling - inbjudan till hearing
Referensnummer: KSN-2021-03205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79990000 Diverse företagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun bjuder in till en leverantörshearing för att få bättre kännedom om marknaden och kunna utarbeta ett underlag som motsvarar marknadens möjligheter.
Det kommer vara en upphandling avseende personalförmån – IT-utrustning.
Det kommer röra sig om olika produkter inom IT-utrustning, så som datorskärm, tangentbord, mus, webbkamera, högtalare, datorer, surfplattor, skrivare. Även andra produkter kan bli aktuella.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning