Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyrå.
Referensnummer: LiU-2017-03293
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
LiU söker nu teckna ramavtal med en (1) eventbyrå. LiU är i behov av en leverantör som har förmåga och erfarenhet av att kunna förstå omfattningen av och innehållet i våra event och som kan tillföra ett mervärde. Leverantören ska t.ex. kunna hjälpa till med hela eventprocessen – ta fram en kreativ idé, en arbetsplan, anmälningsförfarande, eventets innehåll och till sist uppföljning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 79953000 Festivalarrangemang, 79954000 Festarrangemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen