436429-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lönehantering till LÖF.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstingens Ömsesidiga Försäkringsbolag (LÖF) inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud på Lönehantering till LÖF.
Observera att upphandlingsdokumentet inte ska begäras ut hos LÖF. För att ta del av upphandlingsdokumentet klickar du på ”Anmäl intresse” i Mercells databas. Fyll sedan i kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du sedan gå in i upphandlingsdokumentet och lägga anbud direkt på webben. Klicka på ”Jag vill lämna anbud” för fullständig dokumentation.
Vid frågor vänligen kontakta Mercells support på telefonnummer: 031-360 60 00
Om du befinner dig i annan annonsdatabas, vänligen följ länken:
https://my.mercell.com/m/mss/TenderEdit.aspx?id=75738347
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Landstingens Ömsesidiga Försäkringsbolag (LÖF) inbjuder er att lämna anbud på leverans av Lönehantering till LÖF enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor. Avsikten med denna upphandling är att teckna avtal avseende leverans av lönehantering med tillhörande it-system för rapportering av tidsavvikelser och andra lönepåverkande händelser.
Uppskattat totalt värde (SEK) av upphandlingen för hela kontraktets löptid, inklusive förlängningsperioder, beräknas till ca 1 900 000. Upplysningen ska ses som information och innebär således inga förpliktelser.
LÖF garanterar inga framtida volymer.