Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter – Ramavtal tekniska konsulttjänster projektledning och byggledning Område Göteborg.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter använder fortlöpande konsulttjänster i det dagliga arbetet med genomförande av olika om- och nybyggnadsprojekt samt i den löpande driften. Upphandlingen avser upprättande av ramavtal med konsulter inom projektledning och byggledning enligt separata anbudsformulär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315200 Byggkonsulttjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen