436483-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning, kontroll, oförstörande provning och egenkontroll av tryckbärande anordningar och lyftanordningar
Referensnummer: HEM 2021/00042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att resultera i ramavtal för uppdraget att genomföra regelbundna besiktningar, oförstörande provning, kontroller och egenkontroller av tryckbärande anordningar och lyftanordningar såsom pannor, tryckkärl, rörledningar, cisterner, traverser, portar, grindar, hissar på produktionsanläggningar inom HEM:s verksamhetsområde Produktion. I uppdraget ingår även att utföra besiktningar av plasttankar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen