Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Arbetsgivar- och intresseorganisation
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxitjänster 2018
Referensnummer: 18/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar taxitjänster inom hela Sverige. Leverantören ska tillhandahålla taxitjänster inom efterfrågade geografiska områden.
Mer information vad gäller efterfrågade geografiska områden se avsnitt 4 Krav på tjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen