Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-drift
Referensnummer: UH-2021-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
UHR upphandlar, genom förhandlat förfarande, IT-drift.
Uppdraget innebär att leverantören tillhandahåller den tekniska plattformen för driftåtagandet av de i upphandlingsdokumenten angivna system samt dess angränsande funktioner.
Upphandlingen omfattar ett större förvaltningsobjekt, bestående av tre olika systemobjekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72514000 Drift av dataanläggning, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen