436645-2016 - ResultatSverige-Göteborg: Återförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative Reinsurance of Tram Rolling Stock for Göteborgs Spårvägar AB on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Facultative Reinsurance of the primary Tram Rolling Stock programme.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66700000 Återförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 897 000 SEK