436711-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt-, projekterings- och byggledningstjänster.
Referensnummer: 2016-00084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser projekt-, projekterings- samt bygglednings-tjänster. Uppdragen avser såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71247000 Övervakning av byggnadsarbete, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen