436747-2017 - ResultatSverige-Karlskoga: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter.
Referensnummer: 2017-011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet:
Karlskoga kommun (nedan kallad Kommunen), organisationsnummer 212000-1991.
Beskrivning av upphandlingen:
Karlskoga kommun bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal på transport av färdiglagad mat från tillagningskök till skolor, förskolor, äldreomsorg och caféverksamhet (se bilaga 2, Körschema mattransporter).
I uppdraget ingår även returtransporter av transportvagnar, skåp och boxar.
Berörda verksamheter finns geografiskt placerade i Karlskoga och Degerfors.
Vi ser fram emot ert anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Karlskoga
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal på transport av färdiglagad mat från tillagningskök till skolor, förskolor, äldreomsorg och caféverksamhet inom Karlskoga kommun.
Del nr: Del 2 Degerfors
Ramavtal på transport av färdiglagad mat från tillagningskök till skolor, förskolor, äldreomsorg och caféverksamhet i Degerfors kommun.