Officiellt namn: Burlövs Bostäder AB Postadress: Box 103 Ort: Arlöv Postnummer: SE-232 22 Land: Sverige Att: Anders Rahdevi E-post:anders.rahdevi@burlovsbostader.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Försäkringsupphandling Burlövs Bostäder AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Burlöv.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Burlövs Bostäder AB har för avsikt att upphandla företagsförsäkring, fastighetsförsäkring och motorfordonsförsäkring.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66510000 Försäkringar, 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.