Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Låsarbeten.
Referensnummer: 17/00139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande låsarbeten åt Beställaren. Främst byte av lås efter skadegörelse i Beställaren entréportar eller i lägenheter. Även byten av låsscheman i samband med byggprojekt eller vid uppgradering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521100 Lås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen