436793-2017 - ResultatSverige-Partille: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal besiktningsman.
Referensnummer: KS/2017:385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen handlar i huvudsak som besiktningsman av mark- och anläggningsprojekt, men omfattar även besiktningsman El, Konstbyggnad och Utemiljö.
— Anbud kan lämnas på en eller flera discipliner.
— Varje disciplin kommer att utvärderas var för sig.
— 3 leverantörer kommer att antas inom respektive disciplin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen