2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skötselentreprenad mark och vegetation
Beskrivning: Uppdraget omfattar skötsel av mark och vegetation, inklusive renhållning och tillsyn av Nyköpings hus och Nyköpings residens. I uppdraget ingår bla. gräsklippning, slåtter, beskärning av häckar, skötsel av planteringar, renhållning, tillsyn samt snöröjning och halkbekämpning.
Intern identifierare: 2034/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000