2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad – Nytt vård- och omsorgsboende, Björkeby
Beskrivning: Entreprenaden avser en nybyggnation av ett vård- och omsorgsboende om 54 lägenheter på fastigheten Björkeby 1:316. Byggnaden är i tre (3) våningsplan samt källarplan och vind.
Föregående meddelande: 198376-2023
Intern identifierare: Ten 2022/582
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000