436827-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Vägutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plogkäppar & sättning av plogkäppar
Referensnummer: UH-2019-399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34920000 Vägutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av plogkäppar av trä och tjänst för sättning av plogkäppar av trä.
Upphandlingen är uppdelad i två olika delområden:
— Delområde 1: Plogkäppar,
— Delområde 2: Sättning av plogkäppar
Anbudslämnaren kan välja att lämna anbud (och potentiellt bli antagen) på en, eller båda två delområdena.
Upphandlingsvärdet uppskattas till cirka 180 000kr/år för delområde 1 och till cirka 500 000kr/år för delområde 2.
Sökord:plogpinnar, plogpinne, plogkäpp, plogkäppar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 Plogkäppar av trä
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34920000 Vägutrustning, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 2, sättning av plogkäppar i trä
Del nr: 2