436838-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1132 Byggservice & mindre entreprenader
Referensnummer: TI 2021-1132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggservicearbeten och mindre entreprenader (<10 000 000 SEK), inom Södertälje kommun. Avrop med rangordning, samt förnyad konkurrens.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45262300 Betongarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen