Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster 5 Stockholmsdomstolar
Referensnummer: 2023/197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika typer av Bevakningstjänster till Stockholms tingsrätt, Södertörns tingsrätt, Solna tingsrätt, Attunda tingsrätt och Nacka tingsrätt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen