436849-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Chefsutbildning – Konsulttjänster inom ledarskap
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom ledarskap
Beskrivning: Är du leverantör av ledarskapskonsulter? Välkommen att lämna anbud i upphandlingen av Konsulttjänster inom ledarskap. Flera kommuner och kommunala bolag inom Upphandlingscenters samverkan genomför nu en gemensam upphandling och söker leverantörer som kan erbjuda konsulttjänster inom ledarskap. Upphandlingen omfattar coachning, rådgivning, mentorskap och handledning inom ledarskap samt stöd i styrning och ledning av chefsuppdrag. Insatserna riktar sig till chefer och ledare med personalansvar samt till andra ledarroller, såsom teamledare, samordnare och gruppchefer, som leder medarbetare. Vi ser fram emot ditt anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121213:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80590000 Handledning