2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tekniska konsulttjänster, besiktning bygg-och anläggningsprojekt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för tekniska konsulttjänster för avrop vid behov av besiktningstjänster vid olika skeden i bygg- och anläggningsprojekt.
Intern identifierare: SBN24.472/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315400 Byggnadsinspektion
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000