436870-2017 - ÄndringSverige-Norrköping: Ingenjörstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter – Bygg.
Referensnummer: Unr 15/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar tekniska konsulttjänster inom Bygg.
I samband med varje avrop informerar Hyresbostäder om detaljer i aktuellt avrop. Hyresbostäder kommer att informera samtliga i ramavtalet tecknade leverantörer om uppdragets omfattning, samt uppgifter om uppdragstyp, gällande tider samt övrig för uppdragets utförande relevant information.