436885-2019 - ResultatSverige-Malmö: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafiska formgivare
Referensnummer: UPP 2.3.3-2019/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö universitet inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för Grafiska formgivare. Uppdraget avser således grafisk formgivning, idéarbete, kreativa koncept, AD-arbete, lay-out originalproduktion och tryckerikontakter fram till färdiga trycksaker. Leverantören skall kunna leverera till både tryck och digitalt.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör. Avtalstiden är två (2) år med option om ett (1) + ett (1) års förlängning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen