436888-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel (mark) område F och G för AB Karlskronahem
Referensnummer: KS 2019/5600 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
AB Karlskronahem upphandlar yttre skötsel i Område F (Jämjö, Sturkö, Ramdala) och G (Nättraby, Hasslö).
Vi söker entreprenörer med god erfarenhet av uppdrag med höga kvalitetskrav och vill med vår avtalade leverantör upprätthålla en regelbunden dialog för att säkerställa, förbättra och utveckla efterfrågad kvalitet Vi avser att teckna kontrakt med en entreprenör per område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vi söker entreprenörer med god erfarenhet av uppdrag med höga kvalitetskrav och vill med vår avtalade leverantör upprätthålla en regelbunden dialog för att säkerställa, förbättra och utveckla efterfrågad kvalitet.
Helt/delat anbudAnbud kan lämnas på ett eller samtliga områden. Vi avser att teckna kontrakt med en entreprenör per område.