436889-2019 - ResultatSverige-Karlskrona: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult materialinventering och kontrollprovtagning av byggnadsmaterial samt besiktning av mark
Referensnummer: KS 2019/4926 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Se rubrik
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71335000 Tekniska undersökningar, 71351500 Markundersökningstjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71356300 Tekniska stödtjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71620000 Analystjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631480 Vägbesiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen