2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobila Operationsstolar och Behandlingsenheter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Mobila Operationsstolar och Mobila Behandlingsenheter för sjukhus- och kirurgitandvård samt allmän tandvård gällande barn och vuxna. Närmare information om upphandlingens omfattning i detalj framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192410 Tandläkarstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128871:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter