436925-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Konsulter inom tillgångsförvaltning och anläggningsinformation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulter inom tillgångsförvaltning och anläggningsinformation
BeskrivningUpphandlingen avser konsulter för att hantera teknisk anläggningsinformation och tillgångsförvaltning vid investeringsprojekt, drift, underhåll samt överlämningen mellan dessa delar. Målet är att kvalitetssäkra, effektivisera, digitalisera, systemintegrera och automatisera hanteringen av teknisk information och dokumentation för att stödja verksamheternas behov och säkerställa att informationen är relevant, tillgänglig och tillförlitlig.
Intern identifierare24/36
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000