436932-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mödrahälsovård i Stenungsund och Tjörn.
Referensnummer: HSNV 2016-00216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser mödrahälsovård i kommunerna Stenungsund och Tjörn. Verksamheten avseende mödrahälsovård ska bestå av hälsovård under graviditet och i ca 12 veckor efter förlossning enligt gällande medicinska och psykosociala basprogram som fastställs av det centrala mödrahälsovårdsteamet.
Anbud ska lämnas elektroniskt via VGR:s upphandlingssystem Amesto.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85111320 Förlossningsvård, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen