436933-2017 - ResultatSverige-Örebro: Undervisning och utbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ingenjörsmoduler inom bygg- och anläggning samt fastighet.
Referensnummer: Af-2017/0028 4476
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen inbjuder leverantörer att lämna anbud i upphandling av arbetsmarknadsutbildning Ingenjörsmoduler inom bygg- och anläggning samt fastighet, diarienummer Af-2017/0028 4476.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetsförmedlingen har för avsikt att upphandla arbetsmarknadsutbildning benämnd ”Ingenjörsmoduler inom bygg- och anläggning samt fastighet”.
Arbetsförmedlingen avser att teckna ramavtal med option under en sammanlagd avtalstid på högst 4 år.
Preliminär första avtalsperiod är från och med 1.11.2017 till och med 31.10.2019.
Arbetsförmedlingen har möjlighet att begära förlängning med 2 x 1 år på oförändrade villkor.